تبلیغات
ASCorp.IR - خفاش آغاز کرد | بازی Batman: Arkham Origins در نگاه اول
 
ASCorp.IR
[ASCorp Developers Group]
درباره وبلاگ


به جمهوری خوش آمدید...!

مدیر وبلاگ : امیر سینا صالح علوی
نظرسنجی
کدام یک از موضوعات را ترجیح می دهید«از خفاش می ترسم و دوست دارم دشمنانم هم از خفاش بترسند.» خفاشی که تنها در دل شب خود را نمایان میسازد و در روز به عنوان یک شخصیت ضعیف پولدار واقع میشود. این شخصیت کسی نیست جز بروس وین. بروس وین در کودکی پدر و مادر خود را در صحنه ی قتلی از دست داد و از آن زمان تا کنون خود را مقصر این قتل میداند. به جرات میتوان گفت که شخصیت او پر طرفدارترین شخصیت در بین داستان های کامیکی است.

70496383895275069039

باز هم عنوانی خارق العاده از Warner Bros. این بار با بازی Batman: Arkham Origins. در بین بازی های کامیکی بتمن  خود را به گونه ای خاص جا داده که حتی ابر قهرمان های بزرگی مثل Thor و Spider man هم تاب رقابت با این بازی را ندارند. تا کنون بازی های زیادی از بتمن منتشر شده از لگو های بتمن بگیر تا بازی های دوبعدی اش. اما از همه معروف تر سری بازی های آرکهام بتمن می باشد که تا کنون با دو عنوانArkham  Asylum  و Arkham City لحظات خوبی را برای ما گیمر ها به ارمغان آورده اند. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به بازی Arkham Origins که سومین نسخه از سری بازی های آرکهام بتمن است.


بقیه در ادامه مطلب

Batman-in-Arkham-Origins

شخصیت جدی بتمن و کهنه کاری او بهترین دلایل برای پیشرفتش هستند

داستان بازی:

آیا تا کنون شانس تجربه بازی های Arkham City یا Arkham Asylum را  داشته اید؟ بتمنی که همه دشمنانش با به نام آوردن اسم او بر زبان ترس وجودشان را فرا میگرفت. باید بگویم دیگر با آن بتمن همیشگی و کهنه کار رو به رو نخواهیم بود. داستان بازی ۵ سال قبل از Arkham Asylum اتفاق میافتد زمانی که بروس وین دو سال از تبدیل شدنش به شخصیت افسانه ای بتمن میگذرد. این بتمن دیگر با تجربه نیست و هنوز برای تبدیل شدنش به آن شخصیتی که ما همیشه دنبالش بودیم خیلی کار دارد. داستان بازی در یک شب سرد کریسمسی شروع میشود که بتمن مثل همیشه تک و تنها به نبرد با دشمنان شهر گاتهام به پا میخیزد. در این عنوان با فردی به نام Black Mask مواجه خواهیم شد کسی که تشنه خون بتمن است و برای سرش ۵۰ میلیون دلار جایزه گذاشته. خب دیگر نیازی به ادامه نیست… همه ی افراد جنگجو به دنبال بتمن میگردند. در این عنوان شما دشمنانی به مراتب زیاد تر و بیشتر نسبت به نسخه های قبلی دارید. در بین دشمنان بیشماری که با آن در این بازی مواجه خواهید شد میتوان به بهترین های آن ها یعنی Deathstroke و Black Mask و البته شخصیتی که بدون او بتمن حال نمی دهد یعنی Joker اشاره کرد.

bane-reward-arkham-origins

یک شب برای کشتن خفاش

گیم پلی:

نگران نباشید استودیو Warner Bros. Montreal چیزی کم و کسری برای ما گیمر های عاشق بتمن نگذاشته. نسخه های قبلی آرکهام سیتی همگی Games For Windows Live بودند و درست کردن اکانت برای آن کار بسیار سخت و دشواری بود که حتی باعث شده بود خیلی ها از بازی کردن این بازی زیبا منصرف شوند. اما خوشبختانه دیگر در بازی این سیستم وجود ندارد و همه می توانند به خوبی به بازی بپردازند. علاوه بر آن ما هم چنان شاهد آن واکنش های سریع و فوق العاده از بتمن در ضربات به حریفان خواهیم بود. به بازی سلاح های زیادی برای استفاده بتمن از آن ها اضافه شده. در یکی از سلاح های بتمن میتوانیم به وسیله جدید او اشاره کنیم که با آن میتوانید سر دشمنان خود را به هر چیزی بکوبید. حتی میتوانید سر دو تن از حریفان خود را به هم بکوبید. هم چنین ما از تمامی سلاح های قدیمی بتمن هم می توانیم استفاده کنیم. مانند آن بترنگ ها که هم میتوانستید خودتان کنترلش کنید هم این که به صورت اتوماتیک آن را روی دشمنان خود هدف بگیرید. هم چنین شما می توانید با آلفرد خدمتکار با تعصبتان هم در مراحل ارتباط داشته باشید و مواقعی که نیاز به راهنمایی دارید از او کمک بگیرید.

Batman__Arkham_Origins_13656011901296

قدرت شوالیه تاریکی را در تاریکی شب حس کنید

دشمنان اصلی شما:

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم بتمن در این بازی دشمنان بسیاری خواهد داشت. که به طور مختصر به مهمترین آن ها خواهیم پرداخت.

Black Mask:

این شخص دشمن اصلی شما در این بازی می باشد که شما علاوه بر دفاع کردن از خود در برابر افراد او باید بفهمید که چرا بلک ماسک چنین جایزه بزرگی برای سر شما گذاشته و چه خصومتی با شما دارد. بلک ماسک خانواده خود را از دست داده است و از جنایت و آدم کشتن لذت میبرد. او برای خود تیمی را تشکیل داده که هدفشان هرج و مرج در شهر گاتهام است. او در هنگام خلاف کاری یک ماسک سیاه بر صورت خود می گذارد بدین جهت به بلک ماسک یا ماسک سیاه معروف شده است. او در طی یک حادثه آتش سوزی ماسک خود را همیشه بر صورتش دارد زیرا با آتش گرفتن صورتش این ماسک هم بر صورتش نقش بسته و چسبیده است.

بلک ماسک

یک باند خلافکار که توسط بلک ماسک رهبری میشود. این گروه را دست کم نگیرید.

Deathstroke:

این شخصیت قدرتمند ترین شخصیت بازی است. بسیار باهوش و بسیار قوی. Deathstroke از لحاظ ظاهری خیلی شبیه بتمن می باشد چون که یک لباس زره ای با یک ماسک زیبا بر سر دارد. در تریلری که از این بازی منتشر شده بود به خوبی می توانستید قدرت این کاراکتر در مبارزه را مشاهده کنید. کسی که هم در حرکت های هوایی هم در حرکت های زمینی تبهر خاصی دارد.

Deathstroke

قدرتمند ترین دشمن شما در این بازی مسلما Deathstroke خواهد بود

Bane:

حتما با این شخصیت آشنایی دارید. فردی بسیار قدرتمند که با یک دستگاه که بر پشتش وصل شده انرژی میگیرد و بدون آن زنده نخواهد ماند. Bane در یکی از زندان های دور افتاده بزرگ شد. او برای نجات دادن جان یک کودک از جان خود گذشت و بسیار زخمی شد. اما “راس ال غول” یا همان استاد شما توانست او را توسط این تکنولوژی نجات دهد. این وسیله که بر پشت Bane قرار دارد به دهن او متصل میشود و باعث افزایش قدرت او و بزرگ کردن عضلاتش میشود. Bane از بتمن متنفر است.

Batman_Rogues_Gallery-_Bane

جثه او نسبت به شما بسیار بزرگ تر است. پس سعی نکنید از لحاظ قدرت برای او شاخ شوید.

Joker:

دیگر نیازی به تعریف شخصیت این کاراکتر نیست. فردی که بهترین دشمن بتمن در سری فیلم های بتمن به شمار می آید و حتی شاید از خود بتمن هم بیشتر طرفدار داشته باشد. این شخصیت توسط دو نفر از کارکنان Warner Bros سال ها پیش ساخته شد و تا کنون هم بهترین کاراکتر بازی بتمن است. ولی با وجود Black Mask دیگر Joker دشمن اصلی شما نخواهد بود.

joker

باهوش ترین دشمن شما که به قدرت بازوی خود هیچ اتکایی نکرده است

به طور کلی کاراکتر های بسیار زیادی در بازی وجود دارند. از جمله:Bane , Alberto , Falcone, Penguin, Firefly, Anarky, Copperhead, Deadshot, joker, Electrocutioner

Batman-Arkham-Origins-Batman

فقط یک شب برای تن به تن شدن با همه

بخش چند نفره بازی:

برای اولین بار در این سری شاهد بخش چند نفره خواهیم بود که در آن سرشار از تفریح و هیجان و حس رقابت است. شما میتوانید یکی از گروه های بتمن, رابین , جوکر و یا بین را انتخاب کنید و با دوستان خود به مبارزه بپردازید. طی تریلری که از بخش چند نفره این بازی منتشر شد حس در هم ریختگی و دیوانگی جوکر و خشمگینی بین به خوبی مشاهده می شود. شما می توانید به گروه بتمن و رابین بپیوندید و با نابود کردن جوکر و بین برای خود امتیاز جمع کنید. این امتیازات به شما کمک خواهد کرد که بتوانید گروه جوکر یا بین را هم انتخاب کنید. همان طور که می دانید داستان بخش چند نفره هم همیشه نسبت به بخش تک نفره متفاوت میباشد. در این بازی شما سلاح های زیادی که در طول داستان بخش تک نفره داشتید را در بخش چند نفره دارید. اما سلاح های جوکر و بین متفاوت می باشد که شامل تفنگ و سلاح های انرژی زا و یا پروازی و غیره می باشد. در کل روی بخش چند نفره که جدیدا به بازی اضافه شده به خوبی کار کرده اند و شما باید در یک میدان با بین و جوکر به مبارزه بپردازید.

multi player

برای اولین بار بخش چند نفره به بازی اضافه شد

گرافیک:

موتور بازی نسخه آپدیت شده Unreal Engine 3 است. پس از لحاظ گرافیک مشکلی نخواهیم داشت. اگر بازی Arkham City را تجربه کنید متوجه گرافیک خوبش خواهید بود. طراحان روی صورت کاراکتر ها به خوبی کار کرده اند و بسیار طبیعی به نظر میرسند. حتما میدانید که بروس وین یک خفاش است پس فقط در شب میتواند خود را نشان دهد. تاریکی همیشگی شاید کمی آزار دهنده باشد اما نگران نباشید روی نور چراغ های خیابان به خوبی کار شده و بخش های دیگر بازی باعث میشود تا شما از این تاریکی همیشگی چشم پوشی کنید. البته باید ذکر کنم که همین سیاهی شب باعث می شود که شما در بازی احساس بتمن بودن را به خوبی لمس کنید. با این که این بازی از هر لحاظ نسبت به نسخه قبلی اش پیشرفت داشته ولی باز هم Warner Bros. Montreal از گرافیک غافل نشده.

Graphic

گرافیک بسیار چشم نواز است و روی بافت های لباس بتمن به خوبی کار شده است

شهر گاتهام دو برابر بزرگ تر:

بنا بر خبر هایی که از این بازی اعلام شده بود شهر Arkham Origins دو برابر Arkham City است. پس با یک نقشه بسیار بزرگ تر و طبیعتا ماموریت های جانبی بیشتر رو به رو خواهیم بود. می دانم که نگرانی شما از چیست. با این که بازی Arkham City مساحتی نصف این شهر را داشت باز هم انتقال از یک نقطه شهر به نقطه ی دیگر بسیار سخت بود. حتی اگر می خواستیم که از تجهیزات بتمن مانند قلاب و شنلش برای پرواز استفاده کنیم. از آن جایی که مساحت این شهر را بسیار بزرگتر ساخته اند استودیو Warner Bros. Montreal به فکر چاره ای جدید افتاد. وسیله ی جدید به نام Batwing را در اختیار شما قرار داده که توسط آن می توانید به تمام نقاط شهر Fast Travel کنید. گاتهام به دو بخش تقسیم شده است. یکی گاتهام شمالی و دیگری هم گاتهام جنوبی که این دو به وسیله پل گاتهام به یکدیگر متصل میشوند. در شهر می توانید محله های فقیر نشین , صنعتی , پیشرفته و پول دار را مشاهده کنید. در همه نقاط بازی پلیس ها و خلافکاران پخش شده اند تا بتوانند شما را از پای در آورند و به جایزه Black Mask برسند. همان طور که در بالا اشاره شد هنوز بسیاری از پلیس ها شما را نمی شناسند و بتمن را خلافکار می دانند.

Batman-Arkham-Origins-Map

نقشه بازی: گاتهام شمالی و جنوبی توسط پل گاتهام به یکدیگر متصل شده اند

پناهگاه بتمن:

یکی دیگر از نوآوری های این بازی داشتن Batcave است که پناهگاه بتمن به شمار می رود. شما در Batcave می توانید تمرین مبارزه کنید تا از خود یک بتمن واقعی بسازید و حریفان خود را بدون مشکلی نابود کنید. همچنین شما میتوانید توسط یکی از ابزار هایی که در بالا به توضیح آن پرداختیم با آلفرد در این مکان ارتباط برقرار کنید. شما میتوانید توسط Batwing به این مکان بیایید. مهمترین نکته این مکان داشتن مرحله های جانبی است. شما برای انتخاب مرحله های جانبی و گرفتن اطلاعات از آن باید به این مکان بیایید.

Batman_arkham_city_batcave

محیط Batcave به خوبی طراحی شده است. شما میتوانید در این تصویر Batwing را هم مشاهده کنید

صدا گذاری:

صدای ضمخت و خشن بتمن را در سری بازی های قبلی به یاد دارید؟ خب باید بگویم که دیگر با آن صدا بازی نخواهیم کرد بلکه صدا گذار بتمن عوض شده است. در سری های قبلی این بازی آقایان کوین کانری و مارک همیل به ترتیب صدا گذاری بتمن و جوکر را بر عهده داشتند و بسیار هم موفق واقع شدند. اما هم اکنون آقایان راجر کریک اسمیت و تروی بوکر به ترتیب صدا گذاری بتمن و جوکر را برعهده دارند. البته صدای این دو شخصیت هم بسیار شبیه به صدا گذاران قبلی می باشد. اما میرسیم به آهنگ های بتمن که آن هم مثل همیشه خارق العاده از آب در آمده است. بازی در یک شب کریسمسی اتفاق میافتد به همین دلیل بسیاری از آهنگ ها به کریسمس ارتباط دارند. هم چنین آهنگ های همیشگی مرموز به زیبایی چالش های مختلف بازی کمک بزرگی کرده اند.

راجر کریگ اسمیت

امیدواریم که صدای راجر برای ما خاطره ساز شود و در صدا گذاری بتمن موفق باشد

نتیجه گیری کلی:

در تمام جنبه های بازی نسبت به بازی قبلی پیشرفت دیده میشود. محیط بازی بسیار بزرگتر و انتقال بین آن بسیار راحت تر شده است. گرافیک بازی زیباتر خواهد بود و توسط Unreal Engine 3 ساخته خواهد شد. گیم پلی فوق العاده خواهد بود و شما می توانید از وسایل بی نظیر بتمن در مبارزات استفاده کنید. استودیو بازی از Rocksteady به Warner Bros. Montreal تغییر کرده است ولی بسیاری از قابلیت های جدید به بازی اضافه شده است. این بازی جدیدا برای PC و Wii U تاخیر خورد و در تاریخ ۸ نوامبر ( اوایل آبان ) منتشر میشود. امیدواریم که این بازی هم مانند بازی های قبلی بتمن هیجان انگیز باشد.

نوع مطلب : GAMES NEWS، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه